1976 yılında çok ortaklı bir şirket olarak kurulan Kaplamin Ambalaj, günümüze dek her alanda kendini sürekli geliştirerek sektörün önde gelen markaları arasında yerini almıştır. 80.000 ton oluklu mukavva üretim kapasitesi ile farklı sektörler için ambalaj malzemesi üretmekte ve Türkiye'nin önde gelen firmalarına ambalaj çözümleri sunmaktadır. Tarım ve gıda sektöründe yaş meyve sebze, katı ve sıvı yağlar, et, balık, yumurta, içki ve meşrubatlara, sanayi üretiminde ise kimyasal ürünler, dayanıklı tüketim malları, seramik, tekstil ve hazır giyim gibi sektörlere malzeme üretmektedir.

Kaplamin Ambalaj bünyesinde A,B,C,E,B+C (dopel), A+C+B (triplex) dalga cinslerinde üretim yapılabilmektedir.

2005 yılında üretimine başlanılan triplex (A+C+B) ürün ile heavy-duty ambalajlar üretilerek, otomotiv yedek parça, döküm, plastik gibi ağır sanayi sektörlerine de hizmet verilmeye başlanmıştır.

Farklı ebat ve teknik özelliklere sahip makine parkuru sayesinde çok geniş bir ürün yelpazesine ulaşabilmektedir.

24.157 m²’si kapalı olmak üzere toplamda 50.348 m²’lik alan üzerinde üretimine devam eden firma verdiği eğitimlerle 190 kişilik mavi ve beyaz yakalı personelini sürekli geliştirmekte ve bu yapısı ile sektörde okul konumunda bulunmaktadır.

Şirket zamanında teslimat, ürün ve baskı konusunda mükemmeliyet ile müşteri odaklı üretim, satış ve sevkiyat anlayışını misyon edinmiştir. Sürekli eğitim programlarıyla desteklenen genç ve dinamik kadrosuyla ambalaj sektöründeki 40 yıllık deneyimini, mükemmeli arayan müşterilerine sunmaktadır.

Bünyesinde bulunan gelişmiş kalite laboratuarında giriş ve çıkış kalite kontrol faaliyetlerini kesintisiz ve titizlikle uygulayarak ürün kalitesini garanti altına almaktadır. 1994 yılından bu yana ISO 9001 Kalite Yönetim Sertifikası ile sürdürülen kalite yolculuğu 2012 yılında alınan BRC/IOP (Ambalajda Gıda Güvenliği) sertifikasıyla taçlanmıştır.

Kaplamin Ambalaj, ekonomik ve sosyal sorumluluklarının yanı sıra %100 geri dönüşümü için var gücüyle çalışarak çevreye karşı olan sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getirmektedir.

Tasarım bölümünde müşteri ihtiyaçları en hızlı ve uygun şekilde karşılanmaktadır.

Tasarım örneklerinden;

  • TSE Altın Ambalaj Yarışması (1997-2000-2003-2007-2009-2010-2011)

Otobüs Koltuğu Ambalajı

Doğal Taş Ambalajı

Çok Ölçülü Ambalaj

Otobüs Camı Kutusu

Gıda için Raf Ambalajı

  • Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması (2015-2016)

Panel Kutusu

Vitrifiye Ürünleri İçin Köşe Takviye

  • World Packaging Organization (1989-1997-2010-2016)

Otobüs Camı Kutusu

Panel Kutusu